Archiwum Aktualności

26 Marca

Wiosna zagościła na talerzach naszych Urwisów. Na dzisiejszych zajęciach kulinarnych same komponowały wiosenne kanapki, które szybko znikały w Ich buziach

dzien_krasnala

25 Marca

Każdy kto zajrzał dzisiaj do sali naszych Krasnali mógł się trochę zdziwić. Znikły przedszkolaki, a sala wypełniła się… krasnoludkami w czerwonych czapkach.

 

 

pokaz_mody

23 Marca

Nadejście wiosny Urwisy uczciły wielkim pokazem mody wiosennej. Wszyscy dzielnie maszerowali po wybiegu przyjmując coraz to bardziej wyszukane pozy.

 

 

zaklad_komunalny

20 Marca

Nasze Urwisy, w nagrodę za udział w akcji „Podaruj drugie życie odpadom” zostały zaproszone do Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego.

 

 

dzien_wiosny

20 Marca

Krasnale świętowały nadejście wiosny. Jak? Zajadając pyszne warzywa i owoce. Oczywiście wszystkie w kolorze zielonym!

 

 

roslinki

17 Marca

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, czas więc założyć przedszkolny ogródek. W tym roku i Urwisy, i Krasnale spisały się na medal!

 

 

 

salatka

17 Marca

Jak wiadomo zdrowych warzyw nigdy za dużo. Wiedzą o tym nasze Urwisy, które przygotowały podczas dzisiejszych zajęć kulinarnych pyszną sałatkę.

 

 

cukierkowe_warsztaty

16 Marca

Nasze przedszkolaki miały dzisiaj przesłodkie zajęcie – otóż podczas specjalnych warsztatów mogły zobaczyć jak się robi najprawdziwsze cukierki! Po pokazie, każde z nich prawie samodzielnie robiło lizaka wg własnego projektu

czytamy_dzieciom09 Marca

Krasnale uwielbiają bajki. Dlatego wymyśliły akcję, w której zapraszają swoich rodziców na odświętne czytanie książeczek. Dzisiaj gościły mamę Marcela, aktorkę OTL.

 

 

spacery_krasnali

02 Marca

W zdrowym ciele zdrowy duch! Wiedzą o tym nasze przedszkolaki, które uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu.

 

 

mydelko13 Lutego do naszego przedszkola zawitali animatorzy EduFun. Przywieźli foremki, zapachy i ogromny kocioł. Dzieci pod czujnym okiem Pań przygotowywały samodzielnie kolorowe i pachnące mydełka, które później pięknie zapakowane zabrały w prezencie dla swoich Rodziców

 

 

10 Lutego w naszym przedszkolu pojawili się dzisiaj niecodzienni goście. Odwiedzili nas aktorzy Teatru Arkadia z przedstawieniem „Poskromienie Złośnika”. Dzieci z wielkim przejęciem oglądały tę wspaniałą sztukę mówiącą o odpowiedniej reakcji na akt agresji, dokuczaniu i przezywaniu (strona przedstawienia)

bal_karnawalowy6 Luty

Bal Karnawalowy

 

 

 

w_teatrze21 Stycznia

Dzisiaj nasze przedszkolaki wyprawiły się do Auli Maximum na spektakl Teatru Edukacji In-Art z Wrocławia pt. „Czarodziejski ołówek”.  To opowieść o przygodach Michasia, który uwielbia rysować wszystko to, co go otacza, a po spotkaniu z tajemniczym staruszkiem wszystko, co stworzy… ożywa.

 

kacik

13 listopada

Jak co tydzień nasze Urwiski miały Kącik kulinarny. Robiły już wesołe kanapki, babeczki z owocami, parówkowe kwiaty, a dzisiaj przyszedł czas na owocowe palmy. Na talerzykach powstawały prawdziwe dzieła, które szybko znikały w buziach naszych łasuchów…

 

 

halloween

31 pażdziernika

Dzisiaj Urwiski zamieniły się w koty, czarownice i szkielety, w menu zagościły chrupiące chrząszcze, zupa z żaby, kotlety z dżdżownic i trujące ciasteczka, a ściany spowiły pajęczyny ze stadami pająków i nietoperzami. Dzieciaki hucznie obchodziły Halloween i mimo że grafik zajęć jak zwykle był dość napięty, zajęcia z czarownicami nie zdarzają się przecież codziennie…

pidzama_party 15 pażdziernika

Urwisy spędziły dzisiejszy dzień… w pidżamach. Cała grupa – włącznie z paniami – przebrana w pidżamy dzielnie liczyła na zajęciach matematycznych, skakała podczas zajęć rytmicznych, ćwiczyła w czasie zajęć ruchowych, a na koniec skakała tańcząc do ulubionych piosenek. Nawet pani Ewelina, która akurat miała z Urwiskami rytmikę – dała się namówić na zmianę stroju

owocowa_salatka 09 października

Jak co tydzień Urwisy miały dzisiaj swój Kącik kucharski. Przy pomocy nauczycielek przygotowały sałatkę owocową, którą się później dzieliły z Krasnalami i wszystkimi paniami z przedszkola.

indianie

 6 pażdziernika

W sali Urwisów pojawili się dzisiaj najprawdziwsi Indianie! Dzieci przez kilka dni przygotowywały pióropusze, poznawały wiadomości dotyczące Dzikiego Zachodu i zabawy tematyczne na jego temat. Dzisiejszy dzień był podsumowaniem kilku dni zabawy.

plac_zabaw

 2 pażdziernika

Krasnale wybrały się dzisiaj na plac zabaw. Pogoda była piękna, biegały więc od zabawki do zabawki ile sił w nogach…

fiki_miki 22 sierpnia

Nasze Przedszkolaki odwiedziły dzisiaj Salon Zabaw. Skakały, biegały, zjeżdżały ze zjeżdżalni i „pływały” w chińskim basenie. Zabawie nie było końca…

park

 19 sierpnia

Dzisiejsza piękna pogoda skłoniła nas do wyprawy do parku. Przedszkolaki zabrały kredę i przedpołudnie spędziły rysując, biegając i bawiąc się w Parku Kusocińskiego.

zamek

31 lipca

Dzisiaj nasze Przedszkolaki odwiedziły olsztyński zamek. Lepiły z gliny figurki, oglądały jak powstawały pieniądze i zwiedzały miejsce, w którym mieszkał Mikołaj Kopernik

9 czerwca

Wakacje tuż, tuż, wybraliśmy się więc do olsztyńskiej Aquasfery na spotkanie z ratownikiem. Dzieci dowiedziały się jakich zachowań unikać podczas zabaw w wodzie oraz co zrobić jeśli już coś złego się wydarzy. Największą atrakcją okazała się deska do transportu poszkodowanych po skoku do wody, ale i pozostały sprzęt ratunkowy został dokładnie obejrzany…

9 kwietnia

Marysia ze Smerfów obchodziła dzisiaj swoje piąte urodziny! Najpierw – tradycyjnie – dzieci odśpiewały Solenizantce „Sto lat” i złożyły życzenia, a później częstowały się urodzinowymi łakociami. Sto lat!

9 czerwiec Wakacje tuż, tuż, wybraliśmy się więc do olsztyńskiej Aquasfery na spotkanie z ratownikiem. Dzieci dowiedziały się jakich zachowań unikać podczas zabaw w wodzie oraz co zrobić jeśli już coś złego się wydarzy. Największą atrakcją okazała się deska do transportu poszkodowanych po skoku do wody, ale i pozostały sprzęt ratunkowy został dokładnie obejrzany…

9 kwietnia Marysia ze Smerfów obchodziła dzisiaj swoje piąte urodziny! Najpierw – tradycyjnie – dzieci odśpiewały Solenizantce „Sto lat” i złożyły życzenia, a później częstowały się urodzinowymi łakociami. Sto lat!

28 marca

Dzisiaj nasze  Przedszkolaki wybrały się do Olsztyńskiego Teatru Lalek. Ale przedstawienie pt. „Tymoteusz i Psiuńcio” to nie była jedyna atrakcja jaka na Nie czekała. Po spektaklu wybrały się za kulisy i na wycieczkę po wszystkich pomieszczeniach teatru! Poznały aktorów, pana akustyka, panów przygotowujących scenografię i robiących lalki. Po skupionych minach widać jak wielkie wrażenie ta wyprawa na Nich zrobiła!

Dzieci z przedszkola i szkoły specjalnej OREW-u w Olsztynie zaprosiły nas dzisiaj na przedstawienie pt. „Cztery pory roku”. Bratkowe przedszkolaki oglądały spektakl jak zaczarowane, a ponieważ panią Ewelinę, która przedstawienie przygotowywała, świetnie znają z naszych zajęć rytmiki i muzykoterapii, na zakończenie spotkania wspólnie z aktorami odśpiewały kilka piosenek.

Obserwatorium Astronomiczne Dzisiaj nasze Przedszkolaki powędrowały na wyprawę do Obserwatorium. Dowiedziały się kim był Mikołaj Kopernik, obejrzały przyrządy do obserwacji gwiazd i wysłuchały opowieści skąd się bierze tęcza. Największe jednak wrażenie zrobiła na nich otwierająca się kopuła Obserwatorium i ogromny teleskop, przez który oglądały Słońce.

21 marca Dzisiaj nasze Przedszkolaki rozpoczęły kolejny sezon ogródkowych upraw wysiewając do pojemników nasionka. Wszystkie w skupieniu pracowały, żeby nasz ogród pięknie wyglądał latem!

19 marca Główną atrakcją dzisiejszego dnia w przedszkolu było przedstawienie o wiośnie przygotowane przez nauczycielki Starszaków. Dzieci najpierw uważnie wysłuchały wiersza o bocianie i żabach… a następnie po kolei próbowały wystawić spektakl dla swoich kolegów i koleżanek.

3 marca Dzisiaj nasze przedszkole odwiedziła pani z Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego, która poprowadziła u nas zajęcia II edycji programu „Podaruj Drugie Życie Odpadom”. Dzieci po wysłuchaniu zasad segregowania odpadów wykonały z drobną pomocą Pań prawdziwie egzotyczne ptaszysko z butelek po wodzie mineralnej.

28 lutego Dzisiaj wszystkie nasze Przedszkolaki odwiedziły Biuro Wystaw Artystycznych. Wzięły udział w warsztatach „Malowanie pór roku”. Najpierw wysłuchały co Pani Olga opowiadała o kolorze w sztuce, a następnie same tworzyły barwne obrazy.

27 lutego „Taki nastrój jest w teatrze, że zachwycam się, gdy patrzę” – pod tym hasłem zajęcia miały w tym tygodniu nasze Smerfy. A żeby mogły się sprawdzić w każdej z teatralnych ról, samodzielnie z dużego kartonu wykonały teatrzyk, w którym mogły po kolei występować.

26 lutego Jak w każdą środę odwiedziła dzisiaj nasze Przedszkolaki pani Małgosia. Wszystkie uwielbiają zajęcia z logorytmiki, które prowadzi. Także dzisiaj z zapałem wykonywały Jej polecenia, które przy okazji ćwiczyły ich aparat mowy i poczucie rytmu.

11 lutego Ruchu nigdy dość! A nasze Smerfy zawsze są gotowe do zabawy…zwłaszcza kiedy pani Karolina wyjmuje kolorową chustę!

11 lutego Dzieci najbardziej lubią skakanie i bieganie. Dzisiaj jednak Smerfy musiały się zmierzyć z prawdziwym torem przeszkód. Skakały, czołgały się, przechodziły po „kamykach” i rzucały do celu. Ba, nawet biegały slalomem! Jak widać po rozpromienionych buziach, mimo wysokiego poziomu trudności, zadania wcale nie sprawiały im kłopotów.

08 lutego Zima pięknie udekorowała nasz przedszkolny ogród. Dzieci więc dzielnie biegały, kopały i budowały ze śniegu prawdziwe wieże. Wszyscy świetne się bawiliśmy, ale chyba tęsknimy już powoli za wiosną i ciepłem…

04 lutego Smerfy tworzyły zbiorową pracę plastyczną pod hasłem „Zimowy pejzaż”. Najbardziej spodobała się Pawłowi, który namalował pierwsze kreski, ale reszta Dzieciaków dzielnie Mu towarzyszyła i efekt końcowy był naprawdę zjawiskowy!

02 lutego Dzisiaj Ilonka z grupy Smerfy obchodziła swoje piąte urodziny! Jak zawsze nie zabrakło życzeń, uścisków…i oczywiście cukierków. Sto lat Ilonko!

10 stycznia Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka – bardzo spóźnione przez „sezon chorobowy”. Ale chociaż późne, jesteśmy przekonani, że nasze anioły, królowie i święta rodzina byli najwspanialsi ze wszystkich. Chociaż było ciasno, wszyscy oglądali występ jak zaczarowani, a dzieci dumnie odgrywały swoje role.

11 grudnia Dzisiaj do Przedszkola przyjechał Teatr Narwal z „Fabryką prezentów świętego Mikołaja”. Dzieci najpierw pomagały aktorom spełnić trudne zadania mające uratować zagrożone Święta, a później… zaskoczone powitały św. Mikołaja w naszym Przedszkolu i odebrały świąteczną paczkę. Radości było mnóstwo!

10 grudnia Kuba ze „Smerfów” skończył dzisiaj 5 lat! Wszyscy koledzy i koleżanki z grupy wyściskały Go przy składaniu życzeń i poczęstowały się urodzinowymi słodyczami. Sto lat Kuba!

09 grudnia Zbliżają się święta, pora więc powoli zabrać się za świąteczne ozdoby. Dzisiaj „Smerfy” wycinały z własnoręcznie wyrobionej masy solnej różne kształty. Najwięcej zabawy było oczywiście podczas  rozrabiania mąki z wodą

06 grudnia Śnieg i ładna pogoda to zawsze okazja do harców w przedszkolnym ogrodzie. Dzisiaj dostało się śnieżką każdej z Pań

02 grudnia Dzisiaj Panie przygotowały Przedszkolakom nie lada niespodziankę. Otóż… zrobiły specjalnie dla nich teatrzyk! Wybrały dla nich bajkę o Czerwonym Kapturku. Dzieci słuchały jak zaczarowane, po czym „porwały” aktorów i same bawiły się w teatr

02 grudnia Dzisiaj Anastazja z grupy „Skrzaty” obchodziła swoje trzecie urodziny! Jak zawsze po odśpiewaniu „Sto lat” wszystkie Przedszkolaki ustawiły się w kolejce po urodzinowego cukierka i składały naszej Solenizantce życzenia.

26 listopada Dzisiaj nasze Smerfy były z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim. Uważnie słuchały o pracy urzędników, korzystały ze sprzętów biurowych i… oczarowały wszystkich otwartością i kreatywnością.

26 listopada Do naszego przedszkola zawitał dzisiaj Teatr Narwal z przedstawieniem „Tajemnice Starego Dębu”. To bajka ekologiczna, ale zupełnie inna niż wszystkie. Dęby kryją w swych konarach prastare opowieści, o których nikt nigdy nie słyszał. Gdy wsłuchamy się w dźwięki starej puszczy białowieskiej usłyszymy szum drzew, szelest liści, zwierzęta, a wraz z ta muzyką leśne tajemnice. To była dla naszych Przedszkolaków doskonała wycieczka w świat dźwięków i obrazów, pokazująca piękno przyrody oraz różnorodność zwierząt zamieszkujących Puszczę Białowieską.

21 listopada Dzisiaj nasze Przedszkolaki odwiedził pan Andrzej Kozłowski z pysznym i ciekawym programem artystycznym, zatytułowanym „Owocowe nutki”. Dzieci oglądały jak ze zwykłej marchewki, ogórka, czy jabłka powstawały fantastycznie wyglądające instrumenty muzyczne. A czy na takiej wydrążonej w środku marchewce można zagrać piękne melodie? Okazuje się, że tak! Pan Andrzej wszędzie potrafił odnaleźć muzykę, a nas przeniósł w jej wspaniały świat, bawiąc Dzieci dodatkowo prześmiesznymi historiami na temat egzotycznie brzmiących instrumentów muzycznych takich jak bułgarski kaval, w którym „diabeł wypalił, na złość pastuszkowi, dwa dodatkowe otwory”.

28 pażdziernika Dzisiaj mieliśmy w Przedszkolu ogromne i niezapomniane święto! Najpierw przyjechał do nas Pan Wojtek, który zorganizował naszym Przedszkolakom prawdziwy tor przeszkód i masę różnych konkurencji. Kiedy nasze dzielne Dzieci już ze wszystkimi się uporały okazało się… że był to egzamin na Przedszkolaka! Każde na zakończenie imprezy dostało Dyplom Przedszkolaka i drobny prezent.

17 października Po wycieczce do parku, nadszedł czas na porządkowanie przedszkolnego ogródka. Dzisiaj Dzieci wyrywały buraki, których nasionka wczesna wiosną wysiały do pojemników i które wysadzały później do ogrodu.

16 pażdziernika Dzisiaj Smerfy robiły – z pomocą Pań – śliczne kasztanowe jeżyki. Dary jesieni zebrane wczoraj w parku świetnie się do tego przydały…

15 pażdziernika Nasze Przedszkolaki wybrały się dzisiaj na jesienny spacer do Parku Kusocińskiego. Wykorzystując wiadomości, które przez całą jesień zdobywały podczas zajęć, zbierały dary różnych parkowych roślin. Oczywiście nie zabrakło też zabawy w pięknych, złotych liściach…

11 października Po Dniu Marchewki i Dniu Ogórka dzisiaj – na życzenie Rodziców – obchodziliśmy czerwony Dzień Pomidora!

10 października Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ogórka. Każdy miał zielony element ubrania, a przez cały dzień Dzieci wesoło się bawił w „zielone” zabawy i próbowały zielonych warzyw.

09 października Dzisiaj Dzieci z naszego Przedszkola obchodziły Dzień Marchewki. Każde z nich, na cześć tego zdrowego warzywa, ubrało coś pomarańczowego. Ale Smerfy nie tylko świętowały. Poznane warzywa to doskonały materiał do ćwiczenia zbiorów, klasyfikacji i różnicowania przedmiotów…

09 października Dzisiaj Smerfy wybrały się do Parku Kusocińskiego na poszukiwania Pani Jesieni. Uwagę Ich przykuł jednak najpierw nowy plac zabaw. Harcom i radości nie było końca!

 

08 października Dzisiaj w grupie Starszaków dalszy ciąg zbierania zapasów na zimę. Wszystkie Dzieci po kolei nawlekały na sznurek jabłka, które następnie zawisły w kącie sali, żeby wyschły. Ciekawe czy nasze Łasuchy ich wcześniej nie zjedzą… 🙂

 

08 października Na dzisiaj Smerfy przygotowały bardzo ważne zadanie. Każde z Dzieci przyniosło do przedszkola jakieś warzywo, a później – w czasie – zajęć, wspólnie je oglądały, nazywały i opisywały ich cechy. Okazało się, że warzywny ogródek nie ma przed Nimi tajemnic. Nasze Przedszkolaki kochają witaminy!

 

07 października Dzisiaj Patrycja z grupy Smerfy skończyła 4 lata. Nasze przedszkolne Łasuchy po odśpiewaniu „Sto lat” ustawiły się w kolejce, żeby złożyć Jej życzenia i… dostać urodzinowego cukierka. Patrycja na początku była troszkę onieśmielona takim zainteresowaniem, ale po chwili niepewność zamieniła się w uśmiech 🙂

03 października Dzisiaj Smerfy miały wspaniałego gościa. Przyszła do Nich pani Wandzia – babcia Majki. I to nie sama! Przyniosła całą torbę domowych przetworów! Dzieci z uwagą słuchały jak sprawić, żeby letnie smaki zostały z nami przez całą zimę, a później próbowały wszystkich smakołyków z minami prawdziwych degustatorów..

02 października Dzisiaj Smerfy przeżyły wspaniałą przygodę! Najpierw jechały autobusem MPK, a później zwiedzały Targowisko Miejskie. Podziwiały różne warzywa i owoce, rozmawiały ze sprzedawcami, a ponieważ tworzą uroczą grupę… co rusz były obdarowywane owocami. A to jeszcze nie koniec! Korzystając z okazji, odwiedziły także Dworzec Zachodni i rozmawiały z Panią w kasie biletowej i… znowu dostały prezenty. Nie dość więc, że przywiozły do Przedszkola masę wrażeń, to jeszcze miały tego dnia fantastyczny podwieczorek!

17 września Pan Wojtek, którego nasze Dzieci już dobrze znają, zabrał dzisiaj Przedszkolaki do krainy baśni. Wszystkie świetnie się bawiły tańcząc, śpiewając i skacząc podczas interaktywnego przedstawienia, do jakiego Je tym razem zaprosił.

Czerwiec 2013

20 czerwca Dzisiaj nasze Dzieci wybrały się na najprawdziwszą wystawę – Przedziwny Ogród Wilkonia – w olsztyńskim BWA. Z uwagą słuchały opowieści pani Olgi, dotykały każdej z rzeźb, a nawet wdrapywały się na ogromnego tura, konio-osła, czy krokodyla. Ze skupieniem sprawdzały ostrość zębów małego aligatora i patrzyły w oczy metalowym owadom. Na koniec wycieczki zaproszono je do sali pełnej interaktywnych zabawek i rysowały to, co najbardziej im się podobało.

Każde z Nich znalazło swoje ulubione zwierzę i długo po powrocie z wycieczki opowiadało o wrażeniach.

18 czerwca Tematem przewodnim w grupie Starszaków jest w czerwcu życie na łące.

Dzieci poznały już rośliny, owady i zwierzęta, które można na łące spotkać, wybrały się więc do parku sprawdzić zdobytą w czasie zajęć wiedzę. Rysowały kredą zwierzęta, zbierały różnorodne rośliny, a w przerwie w pracy biegały i bawiły się radośnie na placu zabaw. Efektem wycieczki jest piękna praca przedstawiająca… łąkę oczywiście

17 czerwca Nasze Przedszkolaki nadal z zapałem dbają o swój ogród. Roślinki, które najpierw kiełkowały na przedszkolnym parapecie, a później zostały wysadzone do przedszkolnego ogródka, trzeba było porozsadzać. Niemal wszystkie Dzieci chciały spróbować jak to jest – być ogrodnikiem. Po pracy na grządce, z zapałem zabrały się do malowania kolejnego przedmiotu z kartonu  – kolorowego, bajkowego domu.

13 czerwca Dzisiaj, w kolejnym dniu upałów, nasze Smerfy postanowiły odwiedzić pobliską fontannę. Początkowo każde z nich podchodziło do strumieni wody z dużą rezerwą, ale w miarę jak czas płynął, odwagi było coraz więcej, a zabawa stawała się coraz śmielsza. Niektóre wróciły z wyprawy całkiem przemoczone, ale za to szczęśliwe i zadowolone jak nigdy wcześniej.  Ubrania szybko wyschły w przedszkolnym ogródku, a wrażenia… bezcenne!

12 czerwca Dzięki pięknej pogodzie nasze dzieciaki każdą wolną chwilę spędzają w przedszkolnym ogródku. I podczas kiedy jedne z nich pędzą przed siebie z szaleństwem w oczach, inne… oddają się kontemplacji przyrody

11 Czerwca Nasze Starszaki rozmawiają w czerwcu o łące. Poznają owady, kwiaty, dowiadują się jak rośliny się odżywiają. Pomóc w tym ma eksperyment, który dzisiaj robiły. Pani Iza rozprowadziła w kubeczkach z wodą różne barwniki spożywcze, a następnie każde z dzieci dostało jedną białą margerytkę.

4 Czerwca Z okazji Dnia Dziecka na nasze dzieciaki czekała dzisiaj niespodzianka! Otóż do naszego przedszkola zawitał najprawdziwszy kuglarz! Mimo że dzieci znają już Pana Wojtka z wcześniejszych występów teatralnych, wszystkie były zafascynowane fruwającymi w powietrzu rekwizytami i patrzyły w zdumieniu na dzisiejszy pokaz. Pan Wojtek najpierw dzieciom zademonstrował jak wspaniale można wykorzystać piłeczki, kijki i obręcze, a następnie dzielnie pomagał im w samodzielnych próbach żonglowania.

Maj 2013

28 Maja Wtorkowe popołudnie było w naszym przedszkolu wyjątkowe. Dzieci z grupy Smerfy przedstawiły swoim rodzicom  specjalnie z okazji Dnia Rodziny przygotowany program artystyczny. A było w nim wszystko, co sobie wybrały – zaczęły wierszykiem i przedstawieniem teatralnym. Każde z nich odwiedzało z niedomagającym zwierzątkiem Pana Doktora, który przy pomocy Pani Pielęgniarki dzielnie chore zwierzaki leczył i wypisywał im recepty. Później śpiewały piosenki, tańczyły, a na koniec rozdały ukochanym mamusiom i tatusiom własnoręcznie wykonane prezenty. Śmiechu i radości było mnóstwo, bo mimo obaw, dzieci wcale się występem nie zestresowały, ale nawet po jego zakończeniu dawały solowe występy.

27 Maja Dzisiaj Skrzaty obchodziły Dzień Matki i Ojca. Zaśpiewały i zatańczyły, dały Rodzicom prezenty, a na koniec wspólnie z Nimi narysowały wiosenną łąkę.

21 Maja Dzisiaj Smerfy na zakończenie cyklu zajęć o zwierzętach na wsi przygotowywały wspólną pracę plastyczną – obraz wiejskiej zagrody. Wszystkie w skupieniu pracowały, a efekt był zdumiewający!

 

20 Maja Zrobiło się ciepło i dzieci z grupy Smerfy mogły w końcu wysadzić do przedszkolnego ogrodu rośliny hodowane od miesiąca na parapecie w sali. A ponieważ roślinek było mnóstwo, w ciężkiej ogrodowej pracy pomagały im dzielnie niektóre ze Skrzatów. Dzieci samodzielnie wkopywały sadzonki i podlewały je, żeby rosły duże i dorodne.

 

13 Maja Pogoda, która przez długi czas nas nie rozpieszczała, teraz nakłania do długich spacerów. Nasze Smerfy niemal codziennie odwiedzają Park Kusocińskiego, biegają, grają w piłkę, a w drodze powrotnej odwiedzają plac zabaw. Kiedy jednak – pewnego dnia – zobaczyły mnóstwo rozwiniętych kwiatów, nazbierały potężny bukiet, z którego powstały… wianki. Każde z nich wzięło później udział w specjalnej sesji zdjęciowej!

 

10 Maja Nasze Smerfy uwielbiają zajęcia plastyczne. Wykorzystując różne techniki tworzą piękne, kolorowe dzieła sztuki

Kwiecień 2013

22 Kwietnia odwiedził nas białostocki Teatr „Narwal” z przedstawieniem na podstawie książki Katarzyny Lengren, pt. „Król Bóluś”. Dzieci wpatrywały się jak zaczarowane w historię mądrego króla z chorym zębem. Dzięki sympatycznej postaci Ignacego Białego Ząbka żadne z nich już na pewno nie będzie się bało dentysty i z chęcią będzie myło ząbki!

16 Kwietnia Dzisiaj wszystkie nasze przedszkolaki uważnie słuchały o wiośnie i rozwoju roślin. A żeby dobrze wiedziały jak z nasionka wyrasta roślina, każde własnoręcznie zasadziło cebulę, fasolkę, albo buraczki i kwiaty do przedszkolnego ogrodu. Po skupionych minach widać, jak ważną czynność wykonywały..

5 Kwietnia Korzystając z pięknej i wiosennej pogody, nasze dzieci wybrały się na pierwszy długi spacer do parku im. J. Kusocińskiego. Psotom i zabawie nie było końca!

10 Kwietnia „Jak wiosna przychodzi na świat” to tytuł przedstawienia, do którego przygotowania i sam spektakl mogły dziś oglądać nasze dzieci. Wszystkie panie zostały na ten jeden dzień aktorkami i wystawiły dzieciom sztukę przy użyciu kolorowych sylwet. Oprócz samej Wiosny dzieci słuchały opowieści Skowronka, Mrozu, Wichury ze Śnieżycą, Słonka, Wietrzyku i Deszczu. Teraz już każdy z naszych przedszkolaków dobrze wie jaki ptak przylatuje pierwszy i skąd przybywa wiosna!

08 Kwietnia Dzieci robiły dzisiaj prawdziwy eksperyment! Sprawdzały co powstanie z ogrzanego śniegu. Najpierw każde ze Smerfów dostało miseczkę ze śniegiem, który ogrzewały suszarką do włosów. Mogły też do śniegu dodać farbę i kolorową masą, przy pomocy patyczków, tworzyły prawdziwe abstrakcyjne arcydzieła!

5 Kwietnia Mimo że kalendarzowa wiosna jest z nami już od dwóch tygodni, zima za oknem nie odpuszcza. Naszym dzieciom jednak biały puch nie przeszkadza, ale jest okazją do wspaniałej zabawy. Podczas zabaw wpadły na pomysł, żeby do labiryntu w przedszkolnym ogrodzie dołączyło prawdziwe igloo. Przy pomocy pań dzielnie lepiły i nosiły śnieg, a następnie biegały i chowały się w zimowym domku. Teraz mamy nadzieję, że zima zostanie z nami jeszcze kilka dni, żebyśmy wszyscy zdążyli się nacieszyć śniegowymi budowlami.

 4 kwietnia Dzisiaj Marysia z grupy „Smerfy” obchodziła swoje 4-te urodziny! Każdy po kolei składał naszej solenizantce życzenia i częstował się cukierkiem.

Marzec 2013

25 Marca

Odwiedził nas dzisiaj w przedszkolu prawdziwy snowboardzista! Dzieci miały okazję zapoznać się ze sprzętem do uprawiania tego sportu, posłuchać o przygodach pana Karola, a także – co podobało im się najbardziej – zapolować do zdjęcia na desce i w kasku. Może wyrośnie nam jakiś sportowiec…?

22 Marca

Nasze dzieci przez kilka dni ciężko pracowały. Najpierw wymyśliły, że ogromny karton zostanie autobusem, a następnie wszystkie po kolei kolorowały go i opisywały. Po długich wysiłkach, do Sali starszaków zawitał prawdziwy autobus, który od razu stał się ulubioną zabawką wszystkich przedszkolaków! Wystarczy spojrzeć na uśmiechnięte buzie..

21 marca – mimo śniegowej aury za oknem, powitaliśmy dzisiaj wiosnę Warsztatami Wielkanocnymi. Robiliśmy piórkowe kurczaki i kartki świąteczne. Humory dopisywały, a arcydzieła powstałe dzisiaj na pewno przyozdobią niejeden dom. Na przekór pogodzie „Witaj Wiosno!”

20 marca – korzystając z ładnej – choć nietypowej o tej porze roku – pogody, nasze dzieci wyszły do przedszkolnego ogrodu pobawić się w śniegu. Zamiast babek z piasku, robiły śniegowe labirynty, lepiły stosy kulek i kulgały się w białym puchu z szerokimi uśmiechami na buziach.

7 marca – nasze Przedszkolaki uwielbiają język angielski! I to nie tylko wtedy, kiedy tańczą i śpiewają z Małpką Cheeky. Często skupione słuchają tego, co opowiada im Pani Marta…

Styczeń 2013

22 stycznia na godz. 10.30 zapraszamy Babcie i Dziadków naszych „Smerfów”. Dzieci, na specjalne życzenie, jeszcze raz wystawią „Jasełka” oraz na tę wyjątkową okazję przygotowany montaż słowno-muzyczny. Zajęcia z języka angielskiego odbędą się w tym dniu o pół godziny wcześniej.

18 stycznia na godz. 10.30 zapraszamy wszystkie Babcie i wszystkich Dziadków naszych „Skrzatów” na uroczyste spotkanie z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadka. Nasze Maluszki przygotowały na tę okazję specjalne przedstawienie!

17 stycznia odwiedzili nas Pan Wojtek i Pan Adam. Przy dźwiękach różnych instrumentów zaprosili nasze Dzieci w podróż po Krainie Bajek, nauczyli je Mysiego Tańca, a nawet pokazali jak łatwo zaczarować słomkę w grającą piszczałkę! Zabawy było mnóstwo!

16 stycznia nasze Maluszki z zapałem przygotowywały prezenty dla swoich Babć i Dziadków. Wszystkie po kolei wycinały z ciasta pierniczki, które na piątkowym występie uroczyście im wręczą.

15 stycznia o godz. 9.00 odwiedził nas z rewelacyjnym przedstawieniem pt. „Królowa Śniegu” Teatr Narwal z Białegostoku. Mimo że bajka trudna, nasze Dzieci przez 45 minut siedziały jak zaczarowane, wchodząc niemal w scenografię i wychwytując z uwagą każde słowo! Na zakończenie przedstawienia dzieci pożegnały się z kukiełką Kaja, a do końca dnia Królowa Śniegu była tematem przewodnim prawie wszystkich przedszkolnych zabaw.

10 stycznia – Smerfy uczyły się dzisiaj jak rozróżnić dzień od nocy. Bawiły się w zabawę ruchową, układały rytmy oraz wykonywały tematyczną pracę plastyczną. Teraz już na pewno każde z Nich dobrze zna układ doby!

07 stycznia – Nasze Starszaki, korzystając ze świeżego śniegu, wyszły do przedszkolnego ogrodu pobawić się i swobodnie pobiegać. Od tego dnia wszystkich nas witają każdego dnia dwa piękne i wesołe bałwany, które od Dzieci otrzymały imiona Julka i Jurek. Oby zima szybko nie odpuściła!

Grudzień 2012

18 grudnia odbyły się Warsztaty Bożonarodzeniowe. Przygotowywaliśmy ozdoby choinkowe, kartki i wprawialiśmy się w świąteczny nastrój. Tego dnia nasze Dzieci wystawiły też Jasełka.

12 grudnia do naszego Przedszkola przyszedł najprawdziwszy Św. Mikołaj! Podczas Balu Przebierańców rozdał Dzieciom prezenty i zaproponował mnóstwo fantastycznych zabaw przy muzyce.